Stojící rozhledny Zaniklé rozhledny Jiné vyhlídky Literatura Odkazy O autorce
Seznam rozhleden podle abecedy :

NA SKALCE

Jméno rozhledny : Na Skalce
Místo : Bojkovice - místní část Krhov
Pohoří / oblast : Slovácko
Okres : Uherské Hradiště
Kraj : Zlínský (Jihomoravský)
Mapa :
Typ : dřevěná trámová (modřín + smrk)
Postavena nebo otevřena : 28.září 2011 ve 14 hodin
Přístup : volný
Rozměry : výška první plošiny je 7.9 m, celková výška je 11 m (přesně 10,75 m), šířka základny je 518 m, šířka plošiny je 250 m. Kapacita vyhlídkové plošiny je 6 osob.
Výhled : omezený - výhled severovýchodním směrem zakrývají stromy
Nadmořská výška : 492 m n.m.
Historie :Před cca půl rokem se Klub Bojkovských Skeptiků - Svobodné Občanské Sdružení - rozhodl postavit rozhlednu. Stavba byla realizována za přispění města Bojkovic a místních firem za 49 dní. Rozhledna stojí na pozemku pana Lukáše Juračky. Dřevo na rozhlednu dodalo město Bojkovice a další materiálem a prací přispěly místní firmy. Architektonický návrh zpracoval architekt Slabiňák.
Slavnostního otevření se zúčastnil starosta Bojkovic, náměstek hejtmana Lukáš, zak klub JUDr. Leo Foltýn a také Tomio Okamura. P. Foltýn obdržel pomyslný klíč k rozhledně a spolu se starostou a náměstkem hejtmana slavnostně přestřihli pásku.
Literatura :
Příjezd : Z Bojkovic přes letiště kolem studánky Olověnky nebo zabočit na polní cestu před začátkem Krhova. Případně lze dojít z centra Krhova po polní cestě. Další možností je projet Krhovem a ž k lesu a v lese zabočit na lesní cestu prudce nahoru. Na louce je nutné objet zleva chatky pod lesem nebo zaparkovat pod chatkami.
Odkaz : http://kbs-sos.wz.cz/2011/03/Rozhledna.html#foto
Poznatky : Při deštivém počasí budou všechny přístupové cesty bahnité. Nedaleko lze navštívit studánku Ohloběnku nebo hrob Rumunského vojáka.

rozhledna Na Skalce
celkový pohled
spodní žebřík
patra rozhedny
žebříky
Foto autorka 28.9.2011